צרכנות חכמה באינטרנט

מה כדאי לבדוק לפני קניית מקלדת חדשה למחשב

מקלדת המחשב שלנו היא הציוד ההיקפי הנמצא בשימוש הרב ביותר, מיד לאחר העכבר כמובן. אם יש לכם מחשב שולחני, יש סיכוי טוב שאתם משתמשים במקלדת הבסיסית שהגיעה יחד איתו והיא זקוקה לשדרוג לאור הצרכים המשתנים לאורך זמן.

אם אתם משתמש במחשב נייד, אולי נמאס לכם מהקלדה על מקלדת המתחממת בשימוש ממושך או תרצו להקליד עם מקלדת נוחה יותר מזו שהגיעה כברירת מחדל יחד עם הלפטופ. לכל סיבה שבגינה תחפשו מקלדת חדשה, ישנם כמה פרטים ומאפיינים שכדאי לכם לשקול לפני הרכישה, ריכזנו כמה מהם עבורכם. איך לבחור מקלדת אופטימלית, מתחילים.

ראשית ולפני הכל, החליטו אילו משימות תרצו לבצע עם המקלדת. מומלץ לחשוב קדימה: אילו מטרות ויישומים תרצו להפעיל, וכך לבחור את מאפייניה. ישנם מספר סוגי שימושים כלליים למקלדות:

מקלדת גיימרים

גיימרים הם זן מיוחד של משתמשים, ובדרך כלל דורשים וחושקים במאפייני מקלדת מיוחדים למשחקי מחשב. דברים כמו מסכי LCD משולבים, תכנות כפתורים לשימוש סימולטני, תאורה ופדים מסוגים שונים מאפשרים לשחקני מחשב להפיק יותר ולהעצים את חווית המשחק שלהם.

אם אתם גיימרים, חפשו מקלדת הממותגת כמקלדת גיימרים וכך תבטיחו לעצמכם מקלדת ייעודית למשחקי מחשב ומגוון יכולות מתקדמות. מקלדות אלו יקרות יותר אך רוב הגיימרים יגדירו אותם כהכרח להנאה מלאה ממשחקים.

מקלדת ידידותית למדיה

אם אתם מאלו שאלו שמאחסנים את כל המוזיקה והסרטים שלהם במחשב, כאשר אתם בוחרים מחשב או מקלדת, חפשו גם כפתורים ייעודיים למדיה, כמו ווליום, מעבר בין קטעים והתחלה ועצירת הניגון לניווט ושליטה נוחה, קלה ומהירה בקבצים. כיום ניתן להשיג מקלדת מולטי-מדיה משולבת כפתורים אלו בכל חנות לציוד משרדי או בהזמנה מקוונת אינטרנט.

אם אתם משתמשים בלפטופ לאחסון המדיה שלכם אך מחברים אותו עם כבל למסך הטלוויזיה שלכם מתי שאתם מעוניינים לצפות בו, מקלדת אלחוטית יכולה להיות הפתרון הנוח ביותר עבורכם. בדרך זו אתם יכולים לשלוט בתוכן שלכם היישר מהספה שלכם. ישנם גם מיני מקלדות המתוכננות ומעוצבות במיוחד לאספני מוזיקה, סרטים וסוגים שונים של מדיה והן במידה רבה דומות במראה שלהן, באופן לא מפתיע יש היאמרו, לשלט טלוויזיה גדול.

מקלדות מוארת לפטופ

עבודה משרדית

כמעט כל מקצוע או עיסוק כיום מצריך שימוש כלשהו במקלדת. בין אם זו מזכירה במשרד המנהלת את רישומי המשרד והיומן, כתב בעיתון או בבלוג, מתכנת מחשבים או רופא. מקצועות רבים מצריכים לעיתים הקלדה מרובה במשך שעות ארוכות מול המחשב. אם אתם נמנים על אלו, עשו למפרקים שלכם טובה, ורכשו מקלדת ארגונומית בלבד. אחת כזו שתשמור על בריאות היקר לכם, הידיים שלכם, לטווח הארוך.

מקלדות ארגונומיות בדרך כלל אינן מתאימות לרוב המשתמשים, וישנן מקלדות אשר מתיימרות להיות כאלו אך הן לא. אם יש לכם אפשרות, בדקו מקלדות כאלו אצל חברים ומכרים לפני שאתם רוכשים אותן. יתכן שתהיה עקומת למידה והתרגלות למקלדת ארגונומית חדשה, תוכלו לומר מהר מאוד אם היא מתאימה לכם או לא, מומלץ לנסות להתרגל ולא להתנגד למבנה המקלדת החדש, רוב הסיכויים שהשוני שיורגש הוא מעצם שינוי ההרגל מכתיבה באופן פחות בריא לבריא יותר.

הנדסת מקלדת נוחה תתרום להקלדה מהירה, ממושכת וגם להפחתה באחוז השגיאות בעזרת ריווח אותיות אופטימלי.

הנודדת בדרכים

לכל סיבה שיכולה להיות, יש אנשים המחפשים מקלדת שיוכלו להשליך לחלק האחורי ברכבם או בתיק שלהם לפני נסיעה ארוכה, כן, אנחנו מכירים אנשים כאלו. ישנן מקלדות עמידות ופחות רגישות, המותאמות יותר לנשיאה.

מקלדות נישאות מתוכננות להיות קלות משקל, לצרוך פחות חשמל, קטנות מימדים ואף מקלדות מתקדמות גם מאפשרות את קיפולן. קרוב לוודאי שלא תמצאו עליהן כפתורי מדיה, אך לחלקן יש כפתורF  המאפשר הוספת קיצורי מקשים וריבוי אפשרויות שימוש. זה שהן קטנות, לא בהכרח הופך אותן לזולות יותר, אלא להיפך, תהליך המזעור, התכנון וההנדסה המתקדמת אף מייקר אותן משמעותית והן עולות יותר מכל מקלדת סטנדרטית, אך מהוות את חזית הטכנולוגיה בתחום וכיום ניתן להגיד שכבר בשימוש נרחב ויש תחרות רבה בין היצרנים על הנישה הכה חשובה למשתמשים רבים.

מה אתם מחפשים במקלדת שלכם? מה הכי חשוב לכם בעת ההקלדה? נשמח אם תשתפו אותנו בתגובות!

אהבתם? דרגו את התוכן:
[סך-הכל: 4 ממוצע: 4.5]
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker