מדריך קניות באינטרנטצרכנות חכמה באינטרנט

טיפים לקנייה חכמה בתקציב מוגבל

קניות הן חלק חשוב בחיי היום יום של כולנו. אנו קונים בגדים, מוצרי צריכה ולעיתים גם פינוקים ומותרות לעצמינו. אך קנייה חכמה ומושכלת היא לא פחות מאומנות, ואם אתם מודעים לרזיה תוכלו לקנות הרבה יותר בתקציב שלכם, שאחרת היה מתבזבז. אם תקציבכם מוגבל, תוכלו לפעול לפי הקווים המנחים הבאים שאיגדנו עבורכם, לקנייה חכמה, בטוחה ומשתלמת בכל מסע קניות.

המתינו למבצעים

הנחות ומבצעים הם ללא ספק הגשמת חלומו של כל קונה. אם אפשר להמתין עוד קצת, אולי זה יהיה שווה את זה ותזכו להנחה גדולה כשהזמן יגיע. רשתות אופנה, כלי-בית ופארמים מציעים את מרכולתם במבצעים מספר פעמים בשנה, מומלץ לעקוב אחר פרסומים במדורי הצרכנות בעיתונות ובטלוויזיה.

קנו רק את החשוב ביותר

כשאתם במהלך הקניות ואתם מבחינים בפריטים נוספים יתכן שתרכשו מוצרים שלא התכוונתם לקנות כשיצאתם לקניות, ובסופו של דבר תמצאו את עצמכם חוזרים לביתכם עם שלל אולי אפילו מבלי שקניתם את המוצר שהתכוונתם לקנות. כמובן שמצב זה יוביל אתכם להוצאה מעבר לתקציב שהיה לכם. בכדי לקנות חכם, מומלץ להכין רשימה הכוללת גם סדר עדיפויות, כן, אנחנו יודעים שזה לא פשוט לעשות זאת לפני כל יציאה לקניות, אך אם תקפידו על כך, תחסכו כסף רב בכל קנייה שאותו תוכלו לנצל לקניית כל דבר אחר בו חפצה נפשכם במהלך מסע הקניות וגם תובטח לכם קנייה יעילה וממוקדת לצרכיכם.

קניות לא בעונה

קניית בגדים למשל שלא בעונה יכול להיות רווחי מאוד מאחר ופריטי אופנה הנמכרים ב-Sale בדרך כלל ימכרו במחירים נמוכים באופן ניכר ממחירם בעונה. כך תוכלו לחסוך לא מעט ממון בקנייתכם ולהיות חכמים יותר, אם לא מפריע לכם לא להיות עם הפריט החדש ביותר מיד כשהוא יוצא לשווקים.

תכנון מוקדם

לקנייה חכמה בתקציב מוגבל, במיוחד כשעורכים קניות מכולת בהן יש מספר רב של פריטים בכל קנייה, עליכם להכין רשימה של כל מה שתצטרכו, כך לא יהיה פחות מקום לטעויות או רכישת מוצרים לא מתוכננת שתפחית מהתקציב שלכם.

בחרו שותפים בתבונה

אם החלטתם לצאת למסע הקניות עם שותף, אולי חבר או בן משפחה, זה יכול להיות נחמד, אך אל תתנו לשיקולים חברתיים להשפיע על ההחלטות הנוגעות לקנייה והוצאה בכדי לשמור על התקציב שלכם. בדרך כלל, לפי מחקרים שנעשו במרכזי קניות בארצות הברית, נמצא כי עצם ההימצאות בין קבוצת אנשים במהלך הקניות יכולה להשפיע על שיקול הדעת של הקונה מאחר ובקבוצה הנורמות הקבוצתיות הן אלו שקובעות מה מקובל או לא.

קחו את הזמן שלכם בעת הקנייה

טיפ נוסף להתנהלות חכמה בתקציב מוגבל הוא "לקחת את הזמן" כשאתם עורכים קניות, אם אתם ממהרים פעמים רבות אינכם שמים לב לסוג המוצר או הפרטים המופיעים על גבי אריזתו וקונים את מה שמופיע לנגד עיניכם קודם על המדף או בחנות. אם תקדישו את הזמן הדרוש תגדילו את סיכוייכם לקנות נכון יותר עבורכם, ומי יודע, אולי גם תבחינו באיזה מבצע משתלם בדרככם לקופה..

נסו ליישם את הטיפים לעיל בקנייה הבאה שלכם ואם הצלחתם לחסוך ולקנות חכם – נשמח אם תשתפו אותנו בתגובות.

בלוג צרכנות חכמה באינטרנט – מדריך הקניות שלכם ברשת

אהבתם? דרגו את התוכן:
[סך-הכל: 2 ממוצע: 5]
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker