טיפים לצרכנות באינטרנטצרכנות חכמה באינטרנט

צרכנות חכמה – כל הטיפים, הסקירות והביקורות לרכישה משתלמת ובטוחה באינטרנט

מהי צרכנות חכמה?

צרכנות חכמה באינטרנט משמעותה התחשבות במכלול המשתנים המעורבים בתהליך הרכישה של מוצרים או שירותים באופן דיגיטלי. בין ההיבטים המשפיעים על כל רכישה באינטרנט, נוכל לכלול את הצורך שלנו, התקציב, מידת אמינות הסוחר או האתר המציע את השירות או המוצר, מחיר המשלוח, קירבתנו הפיזית לחנות לצורך איסוף עצמי וגורמים נוספים בהתאם. כמובן גם נעדיף שהרכישה תהיה בטוחה ככל האפשר, מתאימה ומשתלמת עבורנו הצרכנים. בכדי לרכוש מוצרים או שירותים באופן חכם ומושכל, עלינו לבחון כל אחד מההיבטים שהוזכרו בפני עצמו וגם כמכלול, בהתאם למוצר שאנו מתכוונים לקנות.

"בשנת 2016, מספר מוערך של 1.61 ביליון אנשים ברחבי העולם רכשו מוצרים באופן מקוון, בסכום הנאמד ב-1.9 טריליון דולרים אמריקאיים"

אחת הדרכים לאיתור העסקה המשתלמת ביותר היא כמובן, סקר שוק. סקר שוק נכון, מקיף ומדוקדק מאפשר לנו לאסוף מידע רלוונטי אודות המוצר שנרצה לרכוש, כמו טווח מחירים, מפרט טכני אם קיים, היכרות עם המוכרים והספקים השונים בשוק ומידע חיוני נוסף. הדברים נעשים קלים הרבה יותר כאשר כל המידע מופיע באינטרנט, על צג המחשב שלנו, המאפשר לנו השוואה בקלות, במהירות ובנוחות.

לבחינת ההיבטים שהוזכרו קודם, מומלץ לרכז את המידע, כך שנוכל לסקור אותו באופן מסודר ולקבל את ההחלטה הטובה ביותר:

כיצד מיישמים צרכנות חכמה ברשת האינטרנט?

וודאי תסכימו כי מרכיב התקציב הינו משמעותי ביותר ומושפע מהיכולת הכלכלית שלנו והערך שאולי יכול להפיק המוצר או השירות עבורנו. על מנת לקבוע תקציב נכון ומציאותי, כדאי קודם כל להכיר את טווח המחירים בשוק, שכן היכרות זו תספק לנו סדר גודל לצורך תכנון מראש. השלב השני, יהיה בחינה והשוואה בין הפרטים. במידה ומדובר במוצר טכנולוגי לדוגמא, כדאי ללמוד את המפרט הטכני, מאפייניו ואת משמעותם ולעיין בביקורות וחוות דעת אודות המוצר. במוצרים מסוג אחר, כדוגמת פריט לבוש או שירות דיגיטלי חד פעמי/בתשלום מתמשך, נחפש כל פרט שמספק לנו המוכר ויוכל לסייע לנו, כמו תמונות, סך המכירות מהפריט מאז שהוצע למכירה, סממני אמינות ואפשרויות תשלום מאובטחות הכוללות אפשרות להחזר במידה ולדוגמא נפל פגם בפריט או סופק הדגם הלא נכון. מרבית אתרי המכירות מאפשרים מדיניות החזרים כזו או אחרת על מנת להפיג חשש אפשרי מחוסר שביעות רצון או חלילה הונאה, וגם מתוך אמונה באיכות המוצר, המהווה מדד ואמצעי שליטה חשוב עבורנו הצרכנים מול הסוחר השולח את המוצר מרחוק ומבלי שאנחנו מכירים אותו.

צרכנות חכמה - כל הטיפים, הסקירות וחוות הדעת באתר

סקר שוק באמצעות מנועי חיפוש

אם נרצה לבצע סקר שוק מקיף במהירות נוכל להיעזר באחד ממנועי החיפוש המובילים כגון Google, Bing, ו- Yahoo. הקלדת מילת מפתח רלוונטית למוצר או השירות שאנו מחפשים תניב לנו מגוון תוצאות וספקים שונים, במידה והמוצר או השירות שאנו מחפשים קיים. בדרך כלל התוצאות הראשונות הן הרלוונטיות ביותר, וניתן להוסיף את סימן המרכאות (") לשאילתה, באופן הבא: "מחשב נייד Lenovo", ובכך למקד את החיפוש שלנו לצירוף המילים המדוייק. ניתן גם לשמור את העמודים בהם ביקרנו בלשונית המועדפים של הדפדפן לחזרה במועד מאוחר יותר, מה שיקל עלינו בשמירת המידע באופן זמני עד הרכישה ואולי גם לשימוש עתידי.

ממה כדאי להיזהר?

בעת החיפוש באינטרנט אחר שירותים או מוצרים מומלץ לבדוק אם ישנם תנאי שימוש מפורטים ואחריות בכל אתר בו אנו מבקרים, שכן זהו הביטוח שלנו במידה ונבקש להזדכות, מכל סיבה שהיא, או גרוע מכך, יתגלה פגם במוצר לאחר שהגיע לידנו.

הימנעו מאתרים מפוקפקים. חפשו סממני אמינות כגון וותק ימיו של האתר, שימוש בתקני אבטחה ועמידה בסטנדרטים מקובלים לשמירה על פרטיות המשתמשים באתר, הסכמי שירות, דף שאלות ותשובות, חוות דעת של לקוחות קודמים ודירוג באתרים חיצוניים. שימוש בתעודת הצפנה מסוג SSL באתר מעידה על מודעות לנושא אבטחת מידע ועל כך שניתן לבצע עסקאות באשראי ללא חשש שיגיעו לידיו של גורם ביניים, אם כי עדיין חשוב לשים לב היטב מי הוא היעד.

אתרי דִּיּוּג (Phishing) הם אתרים זדוניים אשר הוקמו במטרה לגנוב מידע בעל ערך ממשתמשים באמצעות דף אינטרנט דמה, דף מתחזה, הדומה מאוד ולעיתים אף כמעט זהה לחלוטין לאתר המקור, אשר אליו ניתן להגיע באמצעות חיפוש טועה או קישור בהודעת דואר אלקטרוני תמים למראה המציע "מבצע מיוחד לזמן מוגבל", אך לאחר הגעה לעמוד היעד האתר המתחזה מנסה לאסוף פרטים על המשתמש בכל דרך אפשרית, תוך כדי הטעייתו להאמין שהוא בדף בטוח, אליו הוא התכוון להגיע.

אז מי אנחנו ומה אנחנו עושים פה?

בלוג 'צרכנות חכמה' הוקם ללא מטרות רווח במטרה לספק לכם, קהל הקוראים, ביקורות, טיפים וסקירות על מוצרים איכותיים ושירותים דיגיטליים ראויים לציון שנתקלנו בהם באינטרנט, הן לטוב והן לרע, עם מידע רב ככל האפשר על מנת שתוכלו להגיע לעסקה הכדאית והמשתלמת ביותר עבורכם.

כל הסקירות והדיווחים באתר מבוססים על רכישות אמיתיות של צוות הכתבים, מי מטעמם או עדות לקוח שנמסרה עם פרטיו האישיים דרך האתר וזהותו אומתה על ידי המערכת.

יודגש, כי אין למי מהכותבים כל קשר עסקי או אחר עם בעלי המוצרים והשירותים המוזכרים באתר ו/או החברה המשווקת אותם.

מעוניינים להמליץ ולשתף אותנו במוצר או שירות דיגיטלי ראוי לשבח שרכשתם? חוויית קניה שלילית? שלחו לנו סקירה שלכם ל[email protected] בצירוף פרטיכם, תאריך הרכישה וכתובת האתר ממנו רכשתם ואנו נפרסם אותה, בכפוף לשיקולי המערכת.

אהבתם את התוכן? דרגו אותו:

[ratings]

אהבתם? דרגו את התוכן:
[סך-הכל: 2 ממוצע: 4]
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker